Na obecną chwilę istnieje wiele sposób nauki języka angielskiego.
Zajęcia z native speaker’em, metoda Callana, metoda Krebsa – to tylko garść możliwości jakie udostępniają dzisiejsze szkoły językowe. Większość z nich ma jednak wspólną cechę – zajęcia odbywają się lokalnie w wyznaczonym do tego celu ośrodku.
Z chwilą popularyzacji aplikacji umożliwiających prowadzenie rozmów głosowych oraz rozmów wideo, możliwym stało się przeniesienie nauk wielu przedmiotów, w tym języka angielskiego, na płaszczyznę wirtualną.
Zasadniczą zaletą nauki języka angielskiego przez platformę skype jest mobilność. Niezależnie od tego w jakim miejscu na świecie się znajdujemy, jedyne czego potrzebujemy by odbyć lekcję jest komputer lub urządzenie mobilne z zainstalowaną aplikacją skype oraz połączenie z internetem. Dodatkową zaletą tego rodzaju edukacji są wszelkie witryny, zawierające zbiór materiałów multimedialnych i testów, które efektywnie zwiększają możliwości przyswajania materiału w krótkim czasie. Rozwiązania tego typu zapewniają wysoką jakość edukacji, przy konkurencyjnych cenach kursów względem lekcji prowadzonych w sposób tradycyjny.
Angielski przez skype’a jest opcją szczególnie korzystną dla osób, które sporo podróżują i nie mogą sobie pozwolić na regularne zajęcia w ściśle określonym miejscu.