rp_nieruchomosci38.jpgBardzo lubię oglądać różne budynki, zarówno w moim mieście, jak i gdziekolwiek tam, gdzie pojadę. Architektura od zawsze wzbudza moje żywe emocje. Interesuję się nią już od dawna, zbieram albumy i magazyny jej poświęcone.

Najbardziej chyba lubię średniowieczne budownictwo sakralne. Architektura tego okresu jest bardzo malownicza i ma bardzo wiele ciekawych zdobień i ornamentów. Ciekawe też jest, jak rozkładają się punkty ciężkości w stylach architektonicznych charakterystycznych dla średniowiecza. Ponieważ są to z reguły kościoły, co wynika ze specyfiki epoki, mają dość charakterystyczne zdobienia, łącznie z ciekawymi polichromiami.
Chętnie oglądam wszelkiego rodzaju kościoły, robię im zdjęcia, a potem umieszczam swoje fotografie na swoim blogu podróżniczym. Wielu osobom podoba się to, co robię, więc można powiedzieć, że architektura zyskuje nowych zwolenników. Ja na pewno pozostanę przy tych zainteresowaniach i mam nadzieję, że uda mi się je jeszcze bardziej rozwinąć w najbliższym czasie.