Koniki na biegunach to chyba jedna z najbardziej lubianych zabawek dla dzieci. I nic dziwnego, że wszystkie dzieciaki przepadają za tym bujanym zwierzakiem. Jest on namiastką żywego konika lub kucyka. Maluchy zwłaszcza te najmniejsze uwielbiają zwierzęta. To przecież one są bohaterami pierwszych kolorowanek, malowanek i dobranocek. Także ubranka pościel i akcesoria niemowlaka ozdobione są wzorami ze zwierzątkami.

Dziecko na początek uczy się je rozpoznawać tylko na podstawie właśnie tych przyswojonych podobizn, dlatego nieco później kiedy zobaczy prawdziwe zwierze ma nie lada zabawę i satysfakcje z tego że potrafi rozpoznać prawidłową nazwę. Inną sprawą jest fakt że na dzieci te nieco większe i całkiem starsze zwierzęta maja bardzo dobry wpływ. To dlatego też prowadzone są metody terapii poprzez kontakt ze zwierzętami na przykład psami i kotami. Bujany koń będzie namiastką kontaktu z żywym zwierzęciem, jednak nie każdy rodzic może czasowo i finansowo sprostać częstej potrzebie przebywania na przykład w ogrodzie zoologicznym. Choć koniki na biegunach w sprzedaży są już od bardzo dawna, nadal cieszą się niesłabnącą popularnością. Nasi dziadkowie i rodzice korzystali z modeli wykonanych raczej z samego drewna. Za to obecni dwudziestoparolatkowie mogą pochwalić się, posiadaniem w nie tak znowu odległej przeszłości wersji przypominającej konia. Była ona wypchana oraz posiadała poszycie będące imitacją prawdziwej sierści. Chyba większość z nich może się pochwalić zdjęciem z ta właśnie zabawką. Obecnie koniki zostały zastąpione przez inne zwierzątka. W zasadzie wchodząc na stronę internetową sklepu z zabawkami, konika znajdziemy w dziale „zabawki na biegunach”. Obecnie pluszowe bujaki produkowane są chyba we wszystkich możliwych wariantach, przypominają: ryby, ssaki, ptaki. Szczególną popularnością cieszą się przede wszystkim te które przypominają bohaterów z ulubionych bajek. Dlatego wcale nie dziwi że maluchy mażą nie o bujanym koniu tylko szarym ośle, pomarańczowym misiu w przykrótkiej koszulce, tygrysku, oraz o psach w bardzo rozmaitej postaci.

Jeśli poszukujemy zabawki nieco bardziej oryginalnej, ale trochę większej, czegoś czego dziecko mogło by używać do zabawy w domu, idealnym rozwiązaniem wydają się być koniki na biegunach. Jest to raczej większa zabawka wiec dziecko będzie miało urozmaicenie, poza tym to raczej trwały produkt, który może posłużyć spokojnie przez kilka lat.