SAMSUNGDach jest jednym z podstawowych elementów domu. Do takich prac nikt bez doświadczenia nie powinien się zabierać samodzielnie. Dach jest pokrywą, która ma chronić dom przed śniegiem, deszczem czy też wiatrem dlatego musi być solidnie wykonany. Lepiej jest zaufać firmie budowlanej, która zajmuje się takimi etapami budowlanymi.

Dachy występują bardzo różne i wykonywane są z różnych materiałów. Najbardziej powszechny jest pokład dachu skośnego dachówką ceramiczną. Jednak konkretny wybór inwestora zależy od tego w jakim miejscu będzie się znajdował dom jak i jaki będzie koszt dachu na przykład ceramicznego a okładziny z blachy. Dachówka ceramiczna ma taką samą żywotność jak blachy jednak dla wielu osób wygląda dużo ładniej, tak na prawdę kwestią jest to kto co lubi. Dachówka ceramiczna wymaga pełnego deskowania co wiąże się z dużymi kosztami za odpowiednie drewno, jednak z drugiej strony budując dla siebie lepiej jest na etapie budowy zainwestować większą kwotę w dach niż później go cały czas remontować.

Kolor dachu przeważnie zależy od tego gdzie dany dom będzie się znajdował. W otoczeniu lasów powinien on być dość ciemny ponieważ narażony on jest na dużą wilgoć jak i wszelkiego rodzaju osady leśne. Występuje bardzo często duży nalot mchu na pokryciu dachowym. Oczywiście o każdy pokład dachu trzeba dbać i konserwować, jednak lepiej już na początku zabezpieczyć się przed brzydkim widokiem z zewnątrz.

Jak widać można kierować się różnymi czynnikami przy wyborze domu, ale przede wszystkim najlepiej jest na ten temat porozmawiać na etapie projektowania z projektantem. Ma on za pewne duże doświadczenie, dlatego będzie potrafił doradzić najlepsze rozwiązanie. Zawsze okład dachu można podczas budowy zmienić, projektowy jest propozycją. Jednak wszystko trzeba ustalić z projektantem jak i kierownikiem budowy. Nie można takich decyzji podejmować samodzielnie i na własną rękę zmieniać zaplanowanych prac. W budowie domu bardzo ważna jest zgodność z projektem, dlatego wszelkiego rodzaju dyskusje jak i decyzje powinny być odnotowywane w dzienniku budowy domu.

Więcej na www.dom.pl