rp_architektura13.jpgDomy parterowe można bez problemu znaleźć w każdym katalogu z projektami domów. Wybór takich budynków jest naprawdę duży. Zainteresowanie takim rozwiązaniem wynika przede wszystkim z faktu, że takie budynki są stosunkowo tanie.

Jednocześnie w niektórych sytuacjach warto wziąć pod uwagę wybudowanie domu piętrowego. Dom z dodatkową kondygnacją jest odczuwalnie droższy. Wynika to nie tylko z kosztów budowy dodatkowego piętra, ale także z tego, że wyższy budynek będzie wymagał bardziej solidnych fundamentów, a także grubszych ścian nośnych. Także taki element jak schody nie należy do najtańszych do wykonania. Jednocześnie koszty eksploatacji budynku piętrowego są wyższe, co wynika bezpośrednio z większej powierzchni.

Kiedy warto zbudować piętrowy dom? Na pewno jest to dobre rozwiązanie dla bardzo licznej rodziny. Jednocześnie na taki dom może zdecydować się bardziej zamożny inwestor, który po prostu dysponuje wystarczającymi środkami na sfinansowanie tego typu inwestycji i nie musi się ograniczać ze względów finansowych.