Fordanser czy fordanserka, kiedyś zabawiali panie i panów, w taki sposób, że towarzyszyli im podczas tańców w klubie czy restauracji. Dzisiaj dziewczyny, które zatrudniają się jako fordanserki, mylone są często z paniami do towarzystwa lub streaptizerkami.

Uważa się, że aby impreza była udana, musi być pełna pań, zatrudnionych tylko w jednym celu, nic w tym mylnego. Młode dziewczyny, fordanserki, mają za zadanie zabawić i rozbawić, rozweselić, roztańczyć i rozśpiewać towarzystwo imprezowe. Czasami się zdarza, że zorganizowana impreza składa się z uczestników nie znających się, wstydliwych, że nie ma kto być duszą towarzystwa w danym gronie, w takich to właśnie sytuacjach potrzebne są dziewczyny, które rozbujają daną zabawę i ośmielą jej uczestników.
Dziewczyny są młode, ładne, pełne humoru, lubią taniec i zabawę, nie przejmują się swoją opinią, a panowie im ubliżający, bardzo szybko sprowadzani są do równowagi. Dziewczyny, które biorą udział w imprezach jako fordanserki, po prostu bardzo lubią się bawić.