Praca przy biurku, choć nie generuje aktywności fizycznej, również wymaga nie lada wytrzymałości. Nasze ciała nie przepadają za tym, by przez wiele godzin w ciągu dnia przebywać w jednej pozycji. Jeśli więc jesteśmy zmuszeni do pracy przy komputerze na co dzień, zadbajmy o zdrowie swojego kręgosłupa i dolnych partii ciała, inwestując w naprawdę dobry fotel!

Rodzaj i wysokość siedziska

W przypadku foteli biurowych lepiej jest kierować się ich funkcjonalnością niż wyglądem. Piękne krzesła w nowoczesnym stylu lepiej pozostawić do salonu, gdzie przysiada się na chwilkę, a w biurze mieć fotel, który będzie sprzyjał długiemu siedzeniu. Jego siedzisko musi się znajdować na odpowiedniej wysokości – takiej, aby móc pracować przy blacie w pozycji wyprostowanej, bez garbienia się i nadmiernego unoszenia ramion. Byłoby idealnie, gdyby wysokość siedziska fotela była regulowana, i aby blat był dobrany do wzrostu osoby pracującej przy nim – tak, aby jej stopy swobodnie opierały się na podłodze, a nie zwisały z fotela. Siedzisko powinno być wypełnione dobrej jakości pianką, dającą miękkość, która zapobiegnie drętwieniu nóg i pośladków. Jego powierzchnia musi być trwała, odporna na odbarwienia i wycieranie, a do tego przyjemna w dotyku.

Oparcie i podłokietniki

Jeśli podłokietniki nie pozwoliłyby na wsunięcie się pod biurko na odpowiednią głębokość, warto rozważyć wybór fotela bez nich, lub z podnoszonymi podłokietnikami. Oparcie fotela powinno być specjalnie wyprofilowane – tak, aby jego kształt odpowiadał naturalnym krzywiznom kręgosłupa. Takie krzesła można znaleźć na stronie https://www.fotel.pl, prezentujące kilka kategorii foteli, wśród których można wybierać te o najbardziej odpowiadających kupującemu funkcjach. Dobrze, aby oparcie fotela biurowego posiadało zagłówek bardzo pomagający zapobiec bólom kręgosłupa szyjnego podczas długiej pracy. Dobrym wyborem będzie także fotel ze specjalnym wałkiem przymocowanym w okolicy lędźwiowej na oparciu – on z kolei zapobiega bólom lędźwi. Tak naprawdę wybór właściwego fotela do pracy powinien być indywidualną kwestią, ale warto znać poszczególne cechy dobrych foteli biurowych.