granulaty-tworzyw-3Wiele tworzyw sztucznych nadaje się do powtórnego wykorzystania i może zostać poddanych odpowiedniemu procesowi recyklingu. Materiały takie jak np. plastikowe butelki po napojach segreguje się, myje, mieli i poddaje procesowi granulacji w maszynach nazywanych wytłaczarkami.
Granulaty tworzyw sztucznych, które w ten sposób otrzymujemy, doskonale nadają się do powtórnego wykorzystania. Mają zazwyczaj postać małych kulek lub walców w kolorze neutralnym, zazwyczaj mlecznym lub też przezroczystych. Bezpośrednio u wytwórcy można również zamówić je w określonym kolorze.
Wielu przedsiębiorców wykorzystuje granulaty tworzyw sztucznych i specjalizowane wtryskarki do produkcji rozmaitych elementów plastikowych, zabawek, części wyposażenia samochodów czy też obudów do najróżniejszych urządzeń mechanicznych bądź elektrycznych.
Dzięki procesowi recyklingu i ponownemu przetworzeniu zużytych przedmiotów z tworzyw sztucznych, możemy skutecznie chronić nasze środowisko naturalne przed zalewem plastikowych śmieci.