rp_nieruchomosci50.jpgNa rynku nieruchomości można znaleźć wiele ciekawych ofert sprzedaży oraz wynajmu przestrzeni biurowej. Jak znaleźć odpowiednie biur dla firmy i na co zwracać uwagę w czasie podejmowania decyzji?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o obowiązujących przepisać BHP, które określają minimalną powierzchnię biura, która powinna przypadać na jednego pracownika. Takie wytyczne pozwolą oszacować minimalną potrzebną powierzchnię. Oczywiście w praktyce może być ona większa, ponieważ zależy to także od dokładnych funkcji biura. Jeśli będzie ono pełnić także rolę reprezentacyjną trzeba przewidzieć miejsce, np. na recepcję.

Oczywiście duże znaczenie będzie miała także lokalizacja takiej nieruchomości. Warto pamiętać, że dobra lokalizacja będzie miała wpływ nie tylko na wygodne dojazdy, ale także na prestiż samej firmy oraz jej wizerunek. Dobre biuro wpłynie pozytywnie na morale pracowników firmy i na pewno zmotywuje ich do bardziej wytężonej pracy oraz do większego zaangażowania w powierzone im obowiązki.