deweloper (2)Jeśli szukasz nowego mieszkania i nie wiesz, na co zwrócić uwagę, to trafiłeś we właściwe miejsce. W tym tekście dowiesz się, co jest istotne przy wyborze własnego lokum i czego możesz się spodziewać.
Przede wszystkim musisz zastanowić się, czy chcesz nowe mieszkanie w stanie deweloperskim, czy wystarczy ci odkupienie nieruchomości od poprzedniego właściciela. Decyzja powinna być uwarunkowana przez kilka czynników, np. możliwości finansowe, lokalizację, dodatkowe opłaty.
Deweloperzy oferują mieszkania, które musisz urządzić od zera: wybrać podłogi, kolory farb na ściany, kupić wszystkie meble, ale dzięki temu masz całkowity wpływ na to, jak będzie wyglądać twój nowy dom.
Mieszkania używane dają możliwość natychmiastowego zamieszkania. Wystarczy wnieść meble i można mieszkać, bo podłoga już jest, armatura łazienkowa i inne ?stałe? elementy też zostały?
Stare mieszkania mogą się wiązać z wyższymi opłatami, chociaż należy zdawać sobie sprawę, że w przypadku nowych często pojawiają się dodatkowe opcje (np. możliwość zakupu kilku komórek lokatorskich), za które też trzeba dodatkowo płacić.