rp_architektura18.jpgPoddasza użytkowe to rozwiązanie, które jest naprawdę popularne. Trudno dziwić się temu trendowi. Takie poddasze jest jednocześnie tanie i praktyczne.

Część inwestorów może stanąć przed wyborem między domem z dwiema kondygnacjami oraz z użytkowym poddaszem. Co wybrać? Na pewno to pierwsze rozwiązanie będzie związane z większymi kosztami. Wybudowanie dodatkowej kondygnacji na pewno pochłonie znacznie większe wydatki niż dostosowanie poddasza. Jednocześnie jednak piętro zapewnia więcej przestrzeni oraz jest wygodniejsze i łatwiejsze do zagospodarowania. Takie rozwiązanie będzie przydatne w przypadku osób, które potrzebują domu z większą ilością sypialni. Dodatkowa kondygnacja spokojnie pomieści więcej niż dwie sypialnie, będzie więc dobrym pomysłem na przykład w przypadku rodziny posiadającej kilkoro dzieci.

Poddasze użytkowe jest wybierane przez niektóre osoby ze względu na ciekawy wygląd. Takie pomieszczenia prezentują się w oryginalny sposób i przy odrobinie wyobraźni można stworzyć w nich interesującą aranżację.