Gdy pracujemy w oparciu o umowę cywilnoprawną, a nawet o umowę o pracę na czas określony, możemy mieć spory problem z uzyskaniem kredytu gotówkowego w banku. Całe szczęście, na rynku istnieje instytucja krótkoterminowych pożyczek.

Aby sprawdzić kto może nam zaoferować pożyczkę w najlepszych warunkach (niskie oprocentowanie, możliwość prolongacji spłaty itp.) warto skorzystać z serwisu internetowego grupującego pożyczkodawców.
Dobra porównywarka chwilówek powinna nam podjąć właściwą decyzję. Ważne jest, by dane w niej były jak najbardziej aktualne, ponieważ konkurencja wśród firm pożyczkowych wymusza korzystniejsze podejście do klienta. W ten sposób możemy skorzystać z korzystnych promocji.
Trzeba jednak pamiętać, że chwilówki mają swoje wady. Z reguły są wyżej oprocentowane niż kredyty bankowe. W zamian za to można je otrzymać przy minimum formalności. Pożyczki chwilowe są szczególnie korzystne gdy mamy na oku inwestycję która szybko nam się zwróci, na przykład kupienie jakiegoś towaru w dużej ilości w wyjątkowej okazji oraz szybkie odsprzedanie go na przykład na portalach aukcyjnych.