Przenośniki czy transportery?

Przenośniki czy transportery? Co to w ogóle jest? No cóż, przeciętny Kowalski nie musi tego wiedzieć, no bo i po co komu taka wiedza na co dzień. Z drugiej strony jednak trzeba zauważyć, że zawsze to lepiej jest wiedzieć więcej niż mniej, bo nigdy nie wiadomo, co i kiedy może się nam przydać. Wszak nie trzeba nikomu jakoś specjalnie tłumaczyć, że życie nieustannie nas zaskakuje, bo każdy z nas to po prostu wie.
Wróćmy zatem do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo nieco odeszliśmy od meritum. Otóż, wspomniane powyżej przenośniki to w zasadzie szczególny rodzaj transporterów, czyli urządzeń transportu bliskiego. A na czym polega taki transport? Otóż, chodzi o przenoszenie różnych ładunków, w tym materiałów sypkich, z miejsca na miejsce po określonym torze. Co więcej, w obecnej dobie bez takowych urządzeń nie dałoby się już chyba odpowiednio realizować poszczególnych procesów produkcyjnych. W zależności od potrzeb stosuje się różne typy przenośników: taśmowe, kubełkowe, członowe, wałkowe czy jeszcze inne.

słowa kluczowe: Primacon przenośniki rolkowe, przenośniki Primacon, przenośniki rolkowe Primacon, przenośniki spiralne Primacon, yalung kang