Zbliża się lato i tym samym pora wakacyjnych wyjazdów. Warto więc pomyśleć o wcześniejszym przygotowaniu ubrań dla dzieci na takie wyprawy. Zdarza się, że przy pakowaniu walizki dziecka orientujemy się, że tak naprawdę to część t-shirtów jest już zużyta, a spodnie są już za krótkie. I zaczyna się panika. Aby uniknąć takiej sytuacji trzeba przejrzeć ubranka naszych dzieci i sprawdzić co wymaga jeszcze uzupełnienia.

Na pewno nasze dziecko będzie potrzebowało kilku koszulek z krótkim rękawkiem, oraz krótkich spodenek. Przy upałach i dużej aktywności dzieci t-shirty trzeba często zmieniać, więc warto mieć wystarczającą ilość koszulek, aby nie zajmować się praniem na wakacjach. Niezbędne są też odpowiednie zapasy bielizny i skarpetek. Niezbędną częścią garderoby dziecka jest też piżamka. Trzeba pamiętać, że dzieci lubią przesiadywać na nocnych rozmowach i taki strój nie powinien dziecka dyskredytować w oczach rówieśników.

Dosyć ważnym elementem turystycznego stroju dziecka są bluzy i spodnie dresowe. Lekkie i wygodne są jednocześnie zabezpieczeniem przed chłodem w deszczowe dni. Dres powinien znaleźć się w walizce każdego dziecka.

Nie wolno także zapomnieć o obuwiu. Dziecko na wakacjach będzie na pewno potrzebowało wygodnych sandałek umożliwiających wędrówki, ale też i obuwie sportowe aby mogło pograć w piłkę. Jeśli nasze dziecko wyjeżdża na obóz wędrowny to musi zostać wyposażone w odpowiednie obuwie trekkingowe dla dzieci.

Trzeba także pamiętać o tym że pogoda nie zawsze będzie ładna i nasza pociech musi mieć zestaw ubranek przygotowany na ewentualność deszczu. Idealna w takim wypadku jest lekka kurteczka wodoodporna, koniecznie wyposażona w kaptur i długie spodnie.