Przeprowadzka do nowego mieszkania okazuje się być nie lada wyzwaniem. Ludzie nagle dowiadują się, ile rzeczy udało im się zgromadzić w ciągu ostatnich kilku lat. Ubrania, rzeczy osobiste, meble, dokumenty, pamiątki, wyposażenie kuchni… Lista wydaje się nie mieć końca. Największym problemem podczas przeprowadzki jest oczywiście bezpieczny transport rzeczy.

Niektórzy decydują się na przeprowadzkę na własną rękę: biorą swój osobisty samochód i kilka razy kursują między starym i nowym mieszkaniem. To rozwiązanie nie jest jednak dostępne dla osób, które nie posiadają własnego auta. Co wtedy?

Część osób wybierze profesjonalną firmę przeprowadzkową, która zajmuje się spakowaniem rzeczy, załadunkiem na specjalny, duży wóz, przewiezieniem oraz rozpakowaniem. To świetne rozwiązanie, jednak niestety – ma swoją cenę. Istnieje też bardziej budżetowa propozycja, a mianowicie Taxi Bagażowe. To propozycja dla osób, które nie mają aż tak wielkiej ilości rzeczy, by wynajmować całą ekipę z samochodem ciężarowym.