rp_budownictwo15.jpgDomy z dwiema kondygnacjami nie należą do najbardziej poszukiwanych rozwiązań. Wynika to głównie z kosztów budowy dodatkowej kondygnacji.

Trzeba pamiętać, że dom piętrowy będzie miał inną konstrukcję niż dom parterowy. W takim przypadku trzeba będzie zainwestować przede wszystkim w większe fundamenty oraz w grubsze ściany nośne. Dodatkowe koszty są również związane z koniecznością wykonania schodów, które wcale nie są tanim elementem budynku.

Jednocześnie jednak dodatkowe piętro w domu ma bardzo konkretne zalety. Przede wszystkim znacznie zwiększa powierzchnię domu, ale nie zajmuje dodatkowego miejsca na działce. Nadaje się doskonale na urządzenie sypialni, a parter zazwyczaj wykorzystuje się na strefę dzienną, czyli salon połączony z kuchnią. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest obecność poddasza nieużytkowego, które będzie zapewniało dodatkową izolację termiczną i zabezpieczy wyższą kondygnację przed wychładzaniem się oraz przed przegrzaniem. Takie rozwiązanie z kolei zmniejszy koszty ogrzewania.