rp_budownictwo2.jpgZakup gotowego domu wybudowanego przez firmę deweloperską może wydawać się najprostszym rozwiązaniem. Rzeczywiście jest to znacznie łatwiejsze niż w przypadku budowy, jednak także w przypadku zakupu takiej nieruchomości trzeba zachować ostrożność.

Przed zakupem warto dokładniej poznać okolicę, w której ma stanąć dom. W końcu każdy chce mieszkać w przyjemny, spokojnym miejscu. Aby mieć całkowitą pewność w tym zakresie warto sprawdzić plan zagospodarowania przestrzennego, które można znaleźć w urzędzie gminy. Z takiego planu dowiemy się o wszystkich inwestycjach planowanych w okolicy, np. o trasie szybkiego ruchu, która ma zostać za kilka lat wybudowana w sąsiedztwie naszego wymarzonego domu.

Także rozplanowanie samego osiedla nie jest bez znaczenia. Warto się upewnić, że w pobliżu znajduje się przystanek, a także sklep. Dobrym pomysłem jest także sprawdzenie odległości do innych domów oraz wielkości działki, co pozwoli na uniknięcie zbyt bliskiego i nieprzyjemnego sąsiedztwa hałaśliwych rodzin.