rp_architektura5.jpgWiększość domów ma elewacje utrzymane w stonowanych kolorach. Do najpopularniejszych kolorów należą różne odcienie szarości i beżu. Wynika to częściowo z faktu, że takie kolory są dosyć uniwersalne i łatwo można dobrać do nich odcienie innych elementów.

Oczywiście można również decydować się na bardziej jaskrawe barwy, takie na przykład jak czerwień. Trzeba jednak pamiętać, że takie kolory będą z czasem blaknąć i przynajmniej częściowo stracą swoją intensywność. Jednocześnie trzeba także brać pod uwagę jak wybór koloru elewacji wpłynie na wygląd całego budynku, na przykład czy będzie się dobrze komponować z otoczeniem. Zebranie jaskrawych, żywych barw elewacji z innymi elementami może być sporym wyzwaniem i wymaga dużego wyczucia, aby efekt był rzeczywiście atrakcyjny.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przypadku elewacji zdecydować się na na przykład na dwa kolory, które będą się wzajemnie uzupełniać. Warto czasem pozwolić sobie na eksperymenty, pod warunkiem, że zostaną dobrze przemyślane, a wybrane barwy stworzą harmonijną całość.