nieruchomosci oraz projektowanie (18)Termomodernizacja budynków ma na celu ograniczenie kosztów, jakie ponosi się w związku z ogrzaniem budynku. O ile nowoczesna architektura stosuje już nowoczesne materiały budowlane, w których parametry izolacyjne są na bardzo wysokim poziomie, o tyle w starszych budynkach występują duże straty ciepła. Straty ciepła można zniwelować dzięki zastosowaniu na powierzchni ścian warstwy ocieplenia. Ocieplenie jest wykonywane przy użyciu płyt styropianowych. Są one dostępne w wielu różnych grubościach. Im grubszy styropian zostanie zastosowany na danej nieruchomości tym lepsza będzie izolacja cieplna.
W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje płyt styropianowych: utwardzane i nieutwardzane. Utwardzane płyty styropianowe przy mniejszej grubości zapewniają lepszą izolację niż płyty nieutwardzane. Są droższe, ale warto w nie zainwestować.
Poszczególne płyty styropianu mocuje się do ściany za pomocą specjalnego kleju. Kiedy cała warstwa ocieplenia na danej ścianie jest już gotowa przystępuje się do zaciągnięcia całej powierzchni ściany drugim rodzajem kleju. Będzie on stanowił podkład pod tynk, który nakłada się na ściany zewnętrzne.